Kaip pasiekti finansinę sėkmę?

Finansinės motyvacijos sėkmė yra geriausias kerštas“ – tokią mintį galvoje įprastai rutulioja šiuolaikinis XXI amžiaus visur besiveržiantis ir skubantis žmogus, trokštantis užimti geresnę vietą po skaisčiausia „saule“! Dabartinėje visuomenėje mes esame įpratę gudrauti ir sukti galvas, todėl mūsų akstinu veikti tampa ne išorinis (aplinkinių) palaikymas, o atvirkščiai – konkurencinga terpė, kurioje esame. To pasekoje dauguma iš mūsų imamės atitinkamų priemonių, jog būtume deramai įvertinti, įrodant tai ne tik sau, bet ir mus supančiai aplinkai.

Finansinė nepriklausomybė

Apie finansinę nepriklausomybę kalba visas pasaulis ir nors neturėtumėte leisti, kad pinigų siekimas būtų vienintelis motyvuojantis veiksnys, vis tik įtvirtinti savo finansinę padėtį ir užsitikrinti kasdienį stabilumą finansinės galios matu yra tiesiog būtina!

Iš esmės galima tvirtinti, jog kiekvienam žmogui yra svarbu ir naudinga ne tik gilinti asmenines žinias apie kasdienių finansų ir jų racionalaus tvarkymo subtilybes, bet ir išmanyti biudžeto sudarymo, namų ir automobilių pirkimo, paskolų, investavimo ir kt. kasdienės veiklos niuansus. Visa tai apima mūsų poreikių valdymą prioritetine (asmeninių finansų apskaičiavimo) tvarka. Labai svarbu žinoti ir tai, kaip sudaryti esminių veiksmų seką, norint pradėti taupyti bei žengiant į naują savarankiško gyvenimo etapą ir siekiant ilgalaikio stabilumo.

Finansiniai sprendimai ir galimybės

Šiandieninėje visuomenėje esti tendencija, jog kuo daugiau finansinių galimybių turi žmogus, tuo paraleliai jis turi didesnes ir išlaidas. Nors kiekvienam žmogui yra labai svarbu, kur ir kaip jis išleidžia savo uždirbtus pinigus, vis tik turėdami didesnį biudžetą mes leidžiame sau pirkti žymiai daugiau pagal manomų tuometinių poreikių būtinumą.

Mes linkę pasiduoti dirbtinai išpūstam vartotojiškam visuomenės žaidimui, ko pasekoje prioritetu tampa tai, kaip priimame ir kaip apskritai galime priimti pagrįstus ir mums naudingus (etiškus) finansinius sprendimus. Vienas iš absoliučiai pelningų ir reikiamu momentu pritaikytų finansinių sprendimų pavyzdžių yra Oprah Winfrey sėkmė. Jos karjeros pradžioje nesėkmingas bandymas dirbti televizijoje ją paskatino įkurti savo pačios imperiją, po kurios ji tapo tik dar stipresnė. Tokie įvykiai leidžia suprasti, jog įvairios nesėkmės gali tapti puikiomis pamokomis, kuriant finansiškai stabilią ir augimu pagrįsta ateitį. Taigi, rezultatyviu veiklos aspektu kaip esminio finansinio saugumo garantu tampa finansinių tikslų numatymas.

Finansinio plano sudarymas ir tikslai

Mes visi turime tikslus ir dalykus, kuriuos norime pasiekti savo gyvenime, todėl finansų kontrolė ir pinigų plano sudarymas yra geriausias būdas suderinti savo tikslus su banko balansu. Pripažinti ir nustatyti savo finansinius tikslus bei sukurti taupymo planą yra pirmas žingsnis siekiant finansinės svajonės. Nuoseklus išlaidų mažinimas yra gera pradžia, o papildomas pajamų didinimas tai puikus būdas greičiau pasiekti geidžiamą rezultatą. Sukūrę biudžetą ir sumažinę išlaidas lengviau valdysite jau turimas pajamas.

Finansiniai tikslai Jums visada primins priežastis, kodėl pasirinkote tam tikrą finansinę kelionę. Taip pat labai svarbus aspektas yra tikslų aiškumas (pvz.: uždirbti tam tikrą pinigų sumą per numatomą laiką, tapti milijonieriumi sulaukus 40 metų, uždirbti daugiau pinigų iš savo darbo ir pan.). Kuo konkretesnis Jūsų tikslas, tuo didesnė tikimybė, kad būsite motyvuoti jo laikytis. Tikslai turi būti išmatuojami, pasiekiami, realistiški ir pagrįsti laiku. Kitaip tariant, tikslų nustatymas yra Jūsų sėkmės pagrindas, kurio dėka galite prisiimti atsakomybę už savo pinigus ir jaustis patogiai esamoje situacijoje. Nors finansinių tikslų kūrimas ir prioritetų nustatymas gali būti sudėtingas procesas, tačiau tai yra svarbios gairės norint, jog pinigai pasitarnautų tada, kai Jums reikia.

Itin motyvuojančiu paskatinimu ir impulsu plano įgyvendinimo tęstinumui tampa finansinių tikslų nustatymas pažodžiui bei juos užsirašant, kadangi tai ilgainiui keičia smegenų struktūrą ir žmogaus sąmoningumą tikslų įgyvendinimo link. Tikėtina, jog pasieksite net ir aukščiausią tikslą, jei tik išdrįsite būti kūrybingi. Apdovanokite save sukurdami naujus įpročius, kurie ves Jums asmeninę – finansinę sėkmę!