Ko neverta pirkti AliExpress, bet vis tiek dauguma perka

Daugelis iš mūsų mielai perka AliExpress svetinėje. Dažniausiai siuntiniuose į Lietuvą keliauja nebrangi ir pirkėjo akiai miela produkcija: virtuvės rakandai, namų dekoro elementai , telefonų dėkliukai, laidai ir apsauginiai ekranų stikliukai. Ne paslaptis ir tai, kad tarp milijonų parduodamų prekių nemažai ir visiškai niekam tikusių daiktų ar net šlamšto. Tokios prekės paprastai kainuoja centus, jų parduodama daug, o teigiamus atsiliepimus rašo kaina ir siuntos atvykimo greičiu patenkinti pirkėjai. Tad kokios tos prekės, kurios verčia stebėtis kinų verslumu ir žmonių patiklumu?

Augalų sėklos

AliExpress augalų sėklų skyriuje pirkėjų tikrai netrūksta. Tūkstančiai žmonių įsitikinę , kad Kinijoje yra išvestos mėlynos ar juodos spalvos braškių veislės, o pomidorai subrandina arbūzo dydžio vaisius. O kodėl gi nesurizikuoti ? Juk tokių ypatingų sėklų pakelis tekainuoja kelis centus. Gal tik akylesni įsižiūrėję į nuotraukas pastebės, kad visose tos pačios uogos, tik skirtingai „nuspalvintos Photoshop‘o teptukais“?

Metalo ir medžio apdirbimo įrankiai

Atrodo, visi žino, jog geri grąžtai, frezos ir kiti medienos bei metalo apdirbimo įrankiai yra brangūs. Todėl, kad sudėtingas ir brangus prietaisų ir jų priedų gamybos procesas ir naudojamos nepigios medžiagos, pavyzdžiui, specialūs metalų lydiniai. AliExpress parduotuvių nuotraukose taip pat puikuojasi gražutėliai auksu spindintys grąžtai – o dar labiau vilioja maža viso rinkinio kaina. Tik tikėtis, jog per metalą ar kietmedį jie  tokie įrankiai eis kaip sviestą tikrai neverta.

Tačiau AliExpress įsigyti pigų prie grąžto tvirtinamą dulkių ir pjuvenų surinkimo priedą – puiki mintis.

Kosmetika

Kinų gaminami kosmetiniai produktai gal ir nėra patys blogiausi, tačiau tos šalies gyventojų samprata apie grožį visai kita nei mūsų, europiečių. Daugelyje kremų ir kaukių yra balinančių medžiagų, nes Azijos šalyse vyrauja kuo baltesnės odos kultas. Taip pat kosmetikos gamintojai vadovaujasi visai kitais negu ES leistinų cheminių medžiagų gaminiuose normatyvais.

Verčiau įsigyti kosmetinius teptukus ir šepetėlius, jie pigūs, bet kokybiški.

Maisto produktai

Jei sugalvosite įsigyti ir atsisiųsti maisto produktų, turėkite omeny, kad kinų maisto pramonė, kaip ir anksčiau paminėti kosmetikos gamintojai, laikosi kitų standartų ir higienos normų. Dažniausiai AliExpress perkama arbata. Bet aukščiausios rūšies arbatos ir Kinijoje yra brangios, pavyzdžiui kilogramo kaina gali siekti kelis šimtus eurų. Tad šioje platformoje dažniausiai parduodamos žemesnės rūšies ar net pasibaigusio galiojimo arbatžolės.

Ką verta pirkti? Sietelius, šaukštelius, arbatinukus, maisto laikymo dėžutes.

LED lemputės

Kaip bebūtų keista, tačiau nors Kinijoje gaminami gana geros kokybės šviesos diodai, lemputės su diodais arba taip vadinamos LED lempos visiškai nevertos dėmesio. Neatitinka specifikacijoje nurodomo galingumo ir dažniausiai sugenda neatitarnavusi nei metų.

Tačiau AliExpress galima įsigyti pigių ir savo funkciją atliekančių švytinčių juostų su šviesos diodais.

Pigios išorinės baterijos

Šiaip jau AliExpress svetainėje tikrai galima įsigyti ir pigių, ir neblogos kokybės išorinių baterijų. Tačiau renkantis kliautis reikia be tik kitų pirkėjų atsiliepimais, bet ir logika – atkreipti dėmesį, kokia parduodao akumuliatoriaus talpa,  baterijos svoris bei matmenys ir šiuos parametrus palyginti su originalių gaminių charakteristikomis.

Nešiojamieji kompiuteriai

Ganėtinai rizikingas pirkinys, kuris gali atkeliauti brokuotas ar išvis neveikiantis, o susigrąžinti pinigus įrodant pardavėjo kaltę gali būti labai sudėtinga. Tačiau labai smagu nebrangiai įsigyti peles, kilimėlius, dėklus ir visokiausius aksesuarus.

Tikros odos gaminiai

AliExpress svetainėje galima sakyti išvis neprekiaujama tikros odos gaminiais, galbūt galima rasti vieną kitą odinį daiktą, tačiau kaina vargu ar sužavės. Geriausiu atveju odiniais įvardinti gaminiai, diržai ar rankinės, bus pasiūti iš supresuotos odos atraižų, nors dar dažniau – iš odos pakaitalo.

Būtent toki, eko odos,  gaminių, nesitikint, kad jie bus itin patvarūs galima įsigyti tikrai nebrangiai.

Pernelyg nepasitikėkite išpardavimų kainomis

Konkurencija tarp pardavėjų didžiulė, bet parduoti prekes už savikainą ar už darmažiau  tikrai neapsimoka. Todėl dažnai kainos dirbtinai pakeliamos, o vėliau, išpardavimų dienomis, prekėms taikoma 50 ar 70 procentų nuolaida.

Todėl, ypač prieš perkant brangesnį daiktą, verta pasidomėti prekės kainos istorija, ir, savaime aišku, pasidomėti ne vieno pardavėjo pasiūlymais.