Paskolos gavimo procesas XXI amžiuje ir kaip teisingai pasirinkti?

Šiandien dauguma paslaugų persikėlė į virtualią erdvę. Dabar internetu galima ne tik pirkti, bet ir pasiskolinti lėšų, tarkim, patikusiai prekei įsigyti. Trumpai tariant, reikia pinigų – pinigų yra, nes pasiskolinti tapo paprasčiau nei paprasta.

Paskolos internetu – vienas greičiausių ir patogiausių būdų pasiskolinti pinigų net neiškėlus kojos iš namų – tereikia tik išsirinkti kredito įmonę, nes jų pasirinkimas šiuo metu tikrai didžiulis.

Finansiniai įsipareigojimai

Be abejo, nepamirškite, kad pasirinkę bet kokią finansavimo paslaugą, tuo pačiu prisiimate ir finansinius įsipareigojimus, ir jei jie bus vykdomi netinkamai, gali tekti mokėti delspinigius. Laiku nemokėdami įmokų galite susigadinti kredito istoriją, vėlesni bandymai pasiskolinti gali tapti brangesni, o negrąžinus paskolos laiku gresia priverstinis išieškojimas.

Trumpai aptarsime, kokiais kriterijais vadovaujantis pasirinkti paskolų teikėją ir kokius reikalavimus skolininkui kelia kredito davėjas.

Paskolos davėjo pasirinkimas

Prioritetu pasiūlymų gausybėje gali būti bankas, į kurio sąskaitą yra pervedamas jūsų darbo užmokestis. Kredito įstaiga, kurioje jau turite sąskaitą, gali pasiūlyti palankesnes skolinimosi sąlygas kitų teikėjų atžvilgiu.

Norėtumėte pasirinkti kitą įmonę? Paprasčiausiai rinkitės atmetimo principu, o radę identiškus pasiūlymus pasikliaukite nuojauta ir vartotojų atsiliepimais.

Rinkdamiesi kredito teikėją atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

 • Paskolos suteikimo greitis

Paraišką paskolai gauti internetinėje bendrovės svetainėje galima užpildyti bet kuriuo dienos metu, o  pinigai sąskaitą paprastai pasiekia per kelias valandas arba kitą dieną.

 • Kredito davėjo patikimumas

Patikima kredito įstaiga paskolas suteikia tik Lietuvoje nuolat gyvenantiems ir oficialias nenutrūkstamai 4 mėnesius ir ilgiau pajamas gaunantiems 18 – 70 metų asmenims. Pinigai pervedami tik į asmeninę paraišką teikiančio asmens sąskaitą.

 • Įmokų kontrolė

Klientas paskolos davėjo internetinėje svetainėje susikuria asmeninę paskyrą. Paskyroje aiškiai matyti ir lengva stebėti pinigų srautus: kokią sumą liko grąžinti; įmokas, kurias reikia sumokėti.

 • Užpildyti paraišką paskolai gauti greita ir patogu

Paraišką galima pildyti internetu, vadovaujantis Lietuvos Kredito įstatymu paraiška priimamos kasdien nuo 7 iki 22 val.

 • Patogu grąžinti paskolą

Įmokas galima sumokėti naudojantis elektronine bankininkyste, bankų skyriuose, prekybos centruose.

Į ką dar verta atkreipti dėmesį

Kriterijai, kuriais vadovaudamiesi tikrai išsirinksite priimtiniausią variantą:

 • Palūkanų dydis

Be abejo, pigiausiai pasiskolinsite iš to paskolos teikėjo, kuris reikalauja mažiausių palūkanų. Skaičiuojant reikia lyginti norimos pasiskolinti sumos ir vienodo laiko tarpo skaičiuojamąsias palūkanas. Skolinantis nedidelę sumą, įmones, kurių skolinama minimali suma yra didesnė, iškart atmeskite kaip netinkamas.

Ieškokite kredito davėjo, kuris pirmą paskolą siūlo suteikti nemokamai.

 • Administravimo mokesčiai

Lygindami kelias įstaigas, palyginkite galutines grąžintinas sumas (kurią sudaro pasiskolinta suma, palūkanos ir administravimo mokesčiai). Kai kurių įmonių administravimo mokesčiai yra itin dideli.

 • Paskolos grąžinimo sąlygos

Rinkitės tokią įstaigą, kurios siūlomas būdas jums patogiausiais, taip pat pasidomėkite, kiek kainuotų įmokos atidėjimas.

Kokius reikalavimus kelia paskolas teikiančios įstaigos

Visų pirmiausia, paminėtina, kad visos vartojimo kreditus išduodančios įstaigos prieš priimdamos sprendimą suteikti paskolą privalo vadovautis Vartojimo kredito įstatymu ir atsakingo skolinimo nuostatais. Šie teisės aktai gina vartotojo interesus ir saugo, kad skolininkas nepatektų į tokią situaciją, kai skola tampa nepakeliama našta.

Kredito davėjas įvertina kliento mokumą

Vertinama vartotojo kredito istorija, visų šeimos narių pajamos, pajamų tvarumas ir prisiimti finansiniai įsipareigojimai. Skolinantis dideles sumas turi būti nurodamas paskolos panaudojimo tikslas, gyvenamoji vieta, kartu gyvenančių asmenų skaičius ir t. t.

Greitųjų kreditų įstaigų teikiamos paslaugos

Greituosius kreditus ir nedideles vartojimo paskolas internetu teikiančios įmonės kliento atžvilgiu daug lojalesnės.

 • Paraiška užpildoma internetu – paprasta ir greita,
 • Kredito komiteto atsakymas atsiunčiamas SMS žinute ar elektroniniu paštu, atsakymo laikas trunka nuo 15 minučių iki 3 darbo dienų,
 • Nereikia nurodyti vartojimo paskirties,
 • Greitąjį kreditą grąžinti galima per laikotarpį nuo 90 dienų iki 6 metų,
 • Kredito suma gali būti nuo 100 iki 5 000 eurų, o vartojimo paskola iki 10 000 eurų,
 • Palūkanos skaičiuojamos nuo 20 procentų,
 • Paskola gali būti suteikta ir bedarbiams, ir emigrantams, ir blogą kredito istoriją turintiems asmenims.

Nesvarbu, kokį paskolos davėją pasirinksite, jis įvertins, ar vartotojo arba jo šeimos finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 procentų nuo gaunamų pajamų. Todėl, paskolos paraišką pildantis asmuo turi pateikti tikslią ir teisingą informaciją apie gaunamas pajamas.