Alkoholio vartojimas Lietuvoje – faktai, statistika, pagalba

Alkoholio vartojimas yra problema, su kuria susiduria dauguma valstybių. Net ir saikingas šios medžiagos vartojimas daro neigiamą poveikį visuomenei. Alkoholio vartojimas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip širdies ligos, smegenų sutrikimai, kepenų ligos, piktybiniai navikai ir pan. Taip pat alkoholis gali sukelti ir įvairių socialinių problemų, tokias kaip smurtas ar nusikalstamumas.

Kaip pasikeitė alkoholio vartojimas Lietuvoje po Verygos priimtų įstatymų?

2022 m. Lietuvos gyventojų alkoholio vartojimas per metus sumažėjo 1,1 litro. Tai yra didžiausias sumažėjimas per pastaruosius 10 metų. Šis sumažėjimas siejamas su Vyriausybės priimtais įstatymais, kurie riboja alkoholio pardavimo laiką. Lietuvoje alkoholį galima įsigyti nuo pirmadienio iki šeštadienio nuo 10 iki 20 valandos, o sekmadienį – nuo 10 iki 15 valandos. Taip pat yra draudžiama pardavinėti alkoholį asmenims, jaunesniems nei 20 metų.

Nors alkoholio vartojimas Lietuvoje mažėja, vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės per daug išgeria ir jiems reikia išblaivinimo pagalbos. Išblaivinimas yra procesas, kurio metu iš organizmo pašalinamas alkoholis.

Šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kuri gali būti naudinga ieškant išblaivinimo paslaugų Panevėžyje.

Kur kreiptis dėl išblaivinimo Panevėžyje?

Išblaivinimas Panevėžyje gali būti teikiamas arba ligoninėje, arba užsakant privačių išblaivinimo įmonių paslaugas. Viena iš jų – isblaivinimopaslaugos.lt. Ši įmonė teikia išblaivinimo paslaugas namuose ar kitoje jūsų pasirinktoje vietoje.

Išblaivinimo paslaugos kaina Panevėžyje svyruoja nuo 100 iki 400 eurų. Kaina priklauso nuo to, kokia paslauga yra suteikiama, ir kokia yra paciento būklė.

Kada kreiptis dėl išblaivinimo?

Išblaivinimo paslaugos gali būti reikalingos, jei po alkoholio vartojimo jaučiatės blogai, ir jus kamuoja tokie simptomai kaip:

  • Pykinimas ir vėmimas
  • Galvos skausmas
  • Nuovargis
  • Koordinacijos sutrikimai
  • Sąmonės sutrikimai

Išblaivinimo paslaugų nauda

Išblaivinimo paslaugos gali padėti pagerinti paciento savijautą po išgertuvių. Išblaivinimas taip pat gali padėti išvengti rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip alkoholinė koma ar kepenų nepakankamumas bei mirtis.

Išvada

Alkoholio vartojimas gali turėti rimtų pasėkmių tiek individualiai žmogui, jo šeimai ir draugams, tiek ir visai visuomenei. Jei po alkoholio vartojimo jaučiatės blogai, nedelsdami kreipkitės pagalbos. Išblaivinimo paslaugos gali padėti jums greitai ir saugiai atsigauti, o tuo pačiu ir netapti liūdnosios statistikos dalimi.