Akmens anglys: ką verta apie jas žinoti?

Pas mus Lietuvoje be šildymo visus metus negalėtume įsivaizduoti, nes žiemos yra pakankamai šaltos, todėl labai svarbu susikurti tokį šildymą, kuris tiktų ir patiktų. Puiku yra tai, kad galima rinktis iš ne vieno varianto, tad kuo puikiausiai galima prisitaikyti sau patogų būdų. Nors galima girdėti daug įvairių nuomonių, kuris yra geriausias, šiam straipsniui pasirinkome daugiau papasakoti apie akmens anglis, ką apie jas verta žinoti ir gal turint daugiau žinių nuspręsite, kad tai gali būti vienas iš geriausių šildymo būdų jūsų namams.

Kodėl verta rinktis akmens anglis?

Kodėl verta rinktis akmens anglis, tikriausiai priežasčių surastume ne vieną, tad pateikiame kelias iš jų:

  • Jų kaina yra priimtina daugeliui, todėl tai puikus variantas yra tiems, kas nori sutaupyti ir kartu turėti šiltus namus.
  • Akmens anglys jau yra galutinis produktas, todėl nereikia skirti papildomo darbo jų apdirbimui. Tereikia jas įsigyti ir jau tą pačią dieną galima jomis šildytis namus.
  • Jos yra pakankamai kaitrios, todėl nedidelis jų kiekis gali sušildyti namus tinkamai. Tuo pačiu jos ilgai palaiko šilumą, tad ir jų nereikės pirkti labai daug, lyginant su kitomis medžiagomis, kuriomis galima šildytis.

Kur patogiausia įsigyti akmens anglis?

Kadangi įsigijimo būdų yra skirtingų, tai kiekvienas gali pasirinkti tai, kas yra patogu. Bet tikriausiai vienas iš pačių priimtiniausių yra jas pirkti internetu. Taip nereikės gaišti ir važiuoti į atitinkamas parduotuves, vežti jų atgal į namus. Dar svarbu paminėti ir tai, kad biokuras perkant internetu gali būti lengviau palyginamas, nes tikrai ne visi pardavėjai gali siūlyti vienodas kainas ar sąlygas, todėl svarbu pasirinkti tą, kuris yra jums priimtinas. Jeigu lygintume kainas fizinėse ir internetinėse parduotuvėse, tikėtina, kad jos skirsis ir internetinė parduotuvė pasiūlys klientams priimtinesnę kainą. Aišku, jeigu kiekis bus perkamas nedidelis, tai gal ir nėra didelio skirtumo, tačiau jeigu tai bus didelis, tada skirtumas jausis akivaizdus.

Kiek jos kainuoja?

Atsakyti vienareikšmiškai į šį klausimą negalime, nes akmens anglis parduoda ne vienas pardavėjas, tad ir kiekvieną kartą kai bus pasirenkamas naujas, gali būti siūlomos skirtingos sąlygos. Tad kainai nemažą įtaką gali turėti tai, kokį kiekį pirksite, dar gali priklausyti ir nuo to, kuriuo laiku perkate, nes kainai nemažą įtaką gali padaryti ir sezoniškumas. Kai jų dar nereikia, labai tikėtina, kad kaina bus mažesnė nei tuo laiku, kada šildymas jau yra prasidėjęs.