Kremavimas – kokie privalumai ir trūkumai?

Laidojimo paslaugos Lietuvoje jau seniai siūlo kremavimą. Nors kai kurie lietuviai yra skeptiški ir priima tik tai, ką sako tradicijos, galima pastebėti, jog kremavimas Lietuvoje sparčiai populiarėja. Kokie jo privalumai? Vienas iš svarbesnių privalumų – kaina. Laidojimo paslaugos nėra pigios. Kai kuriais atvejais žmonės sutaupo pinigus iš anksto, tačiau ne visada. Pasitaiko, jog artimiesiems tenka sukti galvą, kaip padengti išlaidas. Tokiais atvejais neretai pasirenkamas pigesnis būdas, kaip laidoti mylimo žmogaus kūną. Neretai toks variantas ir būna kremavimas. Visgi galima pastebėti, jog kremavimas turi ir daugybę kitų privalumų. Pavyzdžiui, laidoti galima neskubant ir panašiai. Dar geriau tai, jog kremavimas neturi jokių trūkumų.

Kodėl kai kuriais atvejais žmonės atsisako laidoti pelenus?

Pasitaiko, jog žmonės renkasi kremavimą tam, jog artimo žmogaus palenai visada būtų šalia. Nėra laiko, per kurį būtina palaidoti urną. Kai kurie laidoja iš karto, kiti po kurio laiko, na, o dar kiti palieka urną namuose, laidoja pelenus norimoje vietoje šalia namų ir panašiai. Tenka pripažinti, jog ne visi mes norime su artimaisiais atsisveikinti tuo pačiu būdu. Kiekvienas mūsų turi skirtingą įsivaizdavimą, kaip tai turėtų vykti. Tad jei ir jūs norite, kad jūsų artimojo žmogaus pelenai būtų šalia jūsų ir galėtumėte jausti žmogaus energiją namuose, nebūtinai turite skubėti organizuoti laidotuves.

Apie laidojimo paslaugas verta diskutuoti dar esant gyviems

Neretai žmonės nenori ar net bijo kalbėti apie mirtį, laidotuves ir panašius dalykus. Visgi reikia pripažinti, jog apie tai ne tik reikia, bet ir yra būtina kalbėti. Sužinoti apie artimo žmogaus poreikius reikia tam, kad galėtumėte jį palaidoti taip, kaip jis nori. Kai kurie renkasi kremavimą, kiti kitus būdus – reikia apsvarstyti visus variantus. Jei jūsų artimas žmogus nenori apie tai kalbėti, turite vis tiek jam pristatyti galimus variantus ir paklausti, ko jis norėtų. Kaip bebūtų, nemaža dalis žmonių mąsto apie tai, kaip nori būti palaidoti. Tad verta apie tai diskutuoti ir su artimaisiais.